Kadra

 AngelikaMackowiak duze
 
Angelika Maćkowiak


Jestem absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam Pedagogikę Specjalną ze specjalnością edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ponadto skończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza na kierunku Zarządzanie Oświatą. Studenckie praktyki przygotowały mnie do późniejszej pracy, a zdobyte wykształcenie pozwala mi spojrzeć w szerszy sposób na dzieci i ich rozwój.

Doświadczenie zdobyłam pracując w przedszkolu w grupie 2,5 latków i w Klubie Malucha.

Zawsze chciałam pracować z małymi dziećmi, a praca w żłobku daje mi dużo satysfakcji, radości i spełnienia. Choć każdy dzień jest inny, to każdy równie ekscytujący.

To co jednak uważam za największą wartość pracy w żłobku, to możliwość codziennego obserwowania postępów u dzieci. Równolegle z ich małymi sukcesami, czuję, że rozwijam się jako człowiek i jako opiekunka.

Jestem osobą ciepłą, wrażliwą i odpowiedzialną. Za dużą zaletę uważam swoje poczucie humoru, które pomaga w utrzymaniu dobrych relacji w zespole. Jest ono także pomocne w pracy z dziećmi, dzieci lubią się śmiać, więc często poczuciem humoru mogę rozładować napięcie czy załagodzić trudną dla dziecka sytuację.

Prywatnie jestem żoną oraz mamą dwójki chłopców Leosia i Nikosia. Doświadczenie z domu przenoszę do pracy i odwrotnie, to co podpatrzę w pracy sprawia, że jestem „lepszą mamą”.

Cieszę się, że mogę być częścią zespołu żłobka POD ZIELONYM JAMNICZKIEM. Zanim zaczęłam tu pracę, słyszałam od rodziców wiele dobrych rzeczy o tym miejscu. Opinie te pokryły się z moimi spostrzeżeniami. To wspaniałe miejsce. Codziennie robię wszystko, aby nie odstawać od wyśmienitej kadry i być dla dzieci jak najlepszą opiekunką.